Szukaj
    Specyfiką polskiej gospodarki jest dominacja firm małych i średnich, dlatego też banki w głównej mierze tworzą swoje oferty w oparciu o potrzeby tego rodzaju klientów. Podstawowym produktem nadal pozostają konta bankowe dla firm (jednoosobowych działalności, małych i średnich, spółek), które charakteryzują się niskim kosztem oraz szeregiem opcji dodatkowych w postaci kredytów obrotowych, inwestycyjnych, pożyczek bezzwrotnych, kart kredytowych. Nowością są darmowe programy do księgowości, które powiązane są z kontem bankowym. Dzięki temu rozwiązaniu, klienci biznesowi mogą z łatwością i dużą wygodą zarządzać finansami firmy, dokonywać płatności, podsumowań finansowych. Darmowy program do księgowości ma także tę zaletę, że pozwala optymalizować koszty. Rozbudowane funkcjonalności pozwalają na łatwą obsługę księgową nawet osobom, które nie mają szerokiej wiedzy z zakresu podatków i rozliczeń księgowych. Wszystkie wyliczenia są wykonywane automatycznie, a w sytuacji niepewności przedsiębiorca może zawsze liczyć na doradztwo ze strony banku. Banki także wspomagają finanse firm – usługi w postaci faktoringu, płatności z faktury – pozwalają zachować płynność finansową i dają większe poczucie bezpieczeństwa finansowego. Ponadto banki proponują swoim klientom wsparcie w pozyskaniu dotacji unijnych oraz rozwiązywaniu problemów urzędowych. Dość ciekawą usługą jest także internetowa platforma aukcyjna, która pozwala na zakup i sprzedaż sprzętu i maszyn. Pośrednictwo banku to gwarancja pomyślnego przeprowadzenia transakcji. Banki nie tylko wspierają firmy działające już, ale także te, które są w trakcie powstawania. Pomagają szybciej i bardziej komfortowo przejść procedurę rejestracyjną, uzyskać środki na rozpoczęcie działalności. szkolenia dla sprzedawców

Inwestowanie oszczędności

Jak często zastanawiamy się nad swoją przyszłością albo martwimy się jak przetrwać do następnego miesiąca? Z pewnością spotyka to wielu z nas. Istnieje kilka sposobów, które mają nam zapewnić wzrost posiadanych środków. Jedną z nich są fundusze inwestycyjne. Czym jest fundusz inwestycyjny? Polega on na tym, iż kilka lub nawet kilkanaście osób inwestuje swoje oszczędności w konkretny fundusz, następnie pieniądze na nim zgromadzone są inwestowane co ma przynieść inwestorom zyski. Inwestowanie nie jest łatwe i wymaga doświadczenia i podstawowej wiedzy o rynkach finansowych i operacjach, które są na nich przeprowadzane. Inwestycje tego typu wiążą się z ryzykiem, ponieważ istnieje możliwość utraty zainwestowanych pieniędzy, a w zależności od tego w co się inwestuje ryzyko jest większe lub też mniejsze. Inwestycje tego typu jednak zapewniają szybki przyrost pieniędzy, w porównaniu do lokat, na których procent jest niewielki, tak samo jak ryzyko, dlatego też osoby bardziej ostrożne korzystają z takich możliwości. Zainwestowanie pieniędzy w fundusz jest ryzykowne, ale niesie za sobą korzyści dlatego też warto skonsultować się z doradcą finansowym, który pomoże nam pieniądze zainwestować i doradzi jak najszybciej osiągnąć zysk.

Okres świąteczny

W okresie świątecznym banki w swoich kampaniach reklamowych kładą szczególny nacisk na kwestię pożyczek. Nie ma w tym nic dziwnego. Ogarnięci szałem zakupów ludzie marzą o dodatkowym źródle pieniędzy i otrzymaniem sumy, która pokryje wszystkie ponadprogramowe wydatki, którą to potrzebę zaspokajają kredyty gotówkowe. W odróżnieniu od nich kredyty hipoteczne są spłacane znacznie dłużej, co z kolei powoduje różnicę w kwestii wielkości rat i odsetek. Kredyty mieszkaniowe mają większe powodzenie latem i jesienią – w okresie gdy łatwiej jest zorganizować przeprowadzki a studenci i ich rodziny decydują się na zakup nieruchomości w pobliżu uczelni, jednak ktoś, kto postanawia zaciągnąć na kredyt hipoteczny w okresie świątecznym również nie zostaje wyśmiany. Komu nie marzą się białe święta we własnym domu? Kredyt mieszkaniowy ze względu na swoją długoterminowość wiąże się z dużą ilością formalności i koniecznością udowodnienia swojej zdolności kredytowej. Gdy tylko przedstawimy bankowi niezbędne dokumenty i udowodnimy, że będziemy w stanie spłacić kredyt, będziemy mogli bez problemu nabyć wymarzony drewniany domek w górach.

Nieplanowane wydatki

Nie ma bardziej przykrej i przysparzającej kłopotów niespodzianki niż nagłe, nieplanowane wydatki. Często z przyczyn niezależnych od nas musimy się w bardzo szybkim tempie przeprowadzić lub nabyć mieszkanie dla naszych rozwijających swoje skrzydła pociech. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest kredyt mieszkaniowy. Kredyty hipoteczne pozwalają w krótkim czasie i na bardzo korzystnych warunkach pozyskać potrzebne na ten cel zasoby finansowe. Oferta banków to jednak znacznie więcej niż kredyty mieszkaniowe. Jeśli na przykład środki są ci potrzebne na to, żeby kupić nowy samochód, wyjechać na zasłużone wakacje lub zapłacić za szkołę, bank na pewno znajdzie dla ciebie rozwiązanie mniej drastyczne i pociągające za sobą mniej długofalowych konsekwencji niż kredyt hipoteczny. Przed podjęciem decyzji upewnij się, czego tak właściwie potrzebujesz i jakie warunki odpowiadają ci najbardziej. Wiadomo jednak, że jeśli sprawa jest pilna i naprawdę potrzebujemy zastrzyku gotówki, jesteśmy gotowi na wiele ustępstw.

Idą święta

Zbliżają się święta. W tym okresie nagły zastrzyk dużej gotówki jest bardzo istotną pokusą, gdyż dużo wydajemy na prezenty, różnego rodzaju wyjazdy i bale, czy chociażby zorganizowanie wystawnej kolacji dla rodziny. Nic dziwnego że w tym czasie coraz więcej banków reklamuje swoją ofertę kredytową. Popularne są szczególnie szybkie kredyty gotówkowe, ale kredyty hipoteczne – w tym kredyty mieszkaniowe – też mają dość dużą kampanię reklamową. Zanim zdecydujemy się na kredyt hipoteczny musimy pamiętać, że choć opiewa na większą sumę pieniędzy, wiąże się to z długim czasem spłacania kredytu i wynikającymi z tego konsekwencjami. Kredyt mieszkaniowy, za pieniądze z którego zakupimy i wyremontujemy nasze wymarzone gniazdko musi być zaciągany świadomie i na pewno nie pod wpływem impulsu i chęci spędzenia świąt we własnych czterech ścianach. O wiele lepiej jest poczekać aż świąteczna gorączka nieco osłabnie. Dopiero gdy z naszej wanny zniknie karp a goście przestaną krytykować rozmiary naszego mieszkania, odzyskamy zdrowe spojrzenie na kwestię pożyczki.

Oprocentowanie kredytu mieszkaniowego

Oprocentowanie danego kredytu mieszkaniowego jest związane z każdą pożyczką, którą udzielna bank swojemu klientowi. W praktyce określa ono o ile więcej zapłacimy za kredyt hipotetyczny, niż był on udzielony przez bank. Oprocentowanie za kredyty mieszkaniowe są zawsze uzależnione od ilości spłat. Odsetki te są liczone przez bank w rocznym zestawieniu, ale należy pamiętać, iż raty spłat kredytu odbywają się co miesiąc. Dlatego też niekiedy spłacamy tak zwane raty malejące bądź równe. Każda z rat zawiera kapitał, który należny jest bankowi, a także odsetki, które również były ustalane przy podpisywaniu umowy o kredyt mieszkaniowy. Jeśli nie wiemy, czy zdecydować się na raty równe bądź malejące dobrze jest zasięgnąć porady u doradcy kredytowego, który dokładnie ustali nam wysokość rat wliczając w to dane oprocentowanie. Co więcej kredyty hipoteczne na przestrzeni lat mogą mieć inny poziom oprocentowania, który jest zależny od inflacji w kraju. Zależne jest to od gospodarki w państwie.

Info biznesowe list arty niezbedne formalnosci kredyty strach jak rozkrecic firme aby zaczela przynosic zysk pozostale zalety ksiegowosci online darmowa ksiegowosc online g 2 list arty g 2 specjalne oferty bankow dla firm zalety programu do ksiegowosci online dla msp program do ksiegowosci online dla msp duma przedsiebiorcy ogolnopolska reklama dla firm odpowiednia promocja wlasnej firmy g 3 list arty g 3 jak wypromowac swoja firme biuro rachunkowe i nizsze koszty uslugi pewna ksiegowa jako pracownik firmy darmowa ksiegowosc ksiegowa czy biuro rachunkowe jedno okienko g 4 list arty g 4 badania rynkowe jak szybko otworzyc firme jak wziac udzial w programie jak wyglada wspomniana pomoc i na czym polega jak dostac sie do programu duma przedsiebiorcy g 5 list arty g 5 kredyt a zagrozenia korzysci z ubezpieczenia uczymy sie inwestowania pomoc doradcy finansowego osiaganie odpowiednich dochodow g 6 list arty g 6 mobilna bankowosc i jej wady bankowosc mobilna zalety i wady kredyty kiedy brac kredyty dla mlodych odpowiedzialnosc cywilna g 7 list arty g 7 formy oszczednosci atrakcyjny kredyt hipoteczny kredyty bez formalnosci zdolnosc kredytowa oprocentowanie kredytu g 8 list arty g 8 zloto sie swieci przeolbrzymia sila ile wydajemy na benzyne tragedie biznesowe szukanie zyskow pomysl na biznes g 9 list arty g 9 tworzenie przeciekow wsluchaj sie w klienta przewidywanie wynikow reklama dorabianie g 10 list arty g 10 inwestycja przedsiewziecie lokaty oszczednosci fundusze g 11 list arty g 11 bank karta dobre zarzadzanie pieniadze kolejne firmy g 12 list arty g 12 wynajem firma biznesplan globalizacja umyslowy g 13 list arty g 13 rozwoj budzet w domu finanse udoskonalone zycie na poziomie jednak wymaga kredyt nie dziekuje g 14 list arty g 14 biznes a wplyw na srodowisko naturalne wlasny biznes zalozyc czy nie oszczedzanie do skarpetki sami musimy walczyc o lepsze ekonomiczne jutro sens nauk ekonomicznych g 15 list arty g 15 ekonomia a ekologiczny dom czy mozna funkcjonowac bez konta bankowego oplaty i prowizje za prowadzenie konta przelewy z rachunku bankowego debet na rachunku bankowym g 16 list arty g 16 firmowe konto bankowe rachunek oszczednosciowo rozliczeniowy automatyczna splata kredytu z konta bankowego konto oszczednosciowe a lokata bankowa konto bankowe oszczednosciowe g 17 list arty g 17 konto bankowe w obcej walucie kto moze miec konto bankowe jak zalozyc konto bankowe umowa rachunku bankowego konto bankowe przez internet g 18 list arty g 18 konto bankowe podstepne reklamy powazne zobowiazanie liczne formalnosci ubezpieczenie samochodu g 19 list arty g 19 inwestowanie oszczednosci okres swiateczny nieplanowane wydatki ida swieta oprocentowanie kredytu mieszkaniowego g 20 list arty g 20 ogolnie o kredycie mieszkaniowym forex zarabianie dla kazdego sklep w internecie oplacalnosc sklepow internetowych nowoczesne sklepy szkiełkowanie aluminium chłodnictwo pomorskie wzorcowanie dynamometru domy szkieletowe pod klucz wdmuchiwanie celulozy wizualizacja danych na mapie ceny transferowe dokumentacja cięcie wodą waterjet ogrodzenia panelowe cieszyn wzorcowanie siłomierza