Szukaj
    Specyfiką polskiej gospodarki jest dominacja firm małych i średnich, dlatego też banki w głównej mierze tworzą swoje oferty w oparciu o potrzeby tego rodzaju klientów. Podstawowym produktem nadal pozostają konta bankowe dla firm (jednoosobowych działalności, małych i średnich, spółek), które charakteryzują się niskim kosztem oraz szeregiem opcji dodatkowych w postaci kredytów obrotowych, inwestycyjnych, pożyczek bezzwrotnych, kart kredytowych. Nowością są darmowe programy do księgowości, które powiązane są z kontem bankowym. Dzięki temu rozwiązaniu, klienci biznesowi mogą z łatwością i dużą wygodą zarządzać finansami firmy, dokonywać płatności, podsumowań finansowych. Darmowy program do księgowości ma także tę zaletę, że pozwala optymalizować koszty. Rozbudowane funkcjonalności pozwalają na łatwą obsługę księgową nawet osobom, które nie mają szerokiej wiedzy z zakresu podatków i rozliczeń księgowych. Wszystkie wyliczenia są wykonywane automatycznie, a w sytuacji niepewności przedsiębiorca może zawsze liczyć na doradztwo ze strony banku. Banki także wspomagają finanse firm – usługi w postaci faktoringu, płatności z faktury – pozwalają zachować płynność finansową i dają większe poczucie bezpieczeństwa finansowego. Ponadto banki proponują swoim klientom wsparcie w pozyskaniu dotacji unijnych oraz rozwiązywaniu problemów urzędowych. Dość ciekawą usługą jest także internetowa platforma aukcyjna, która pozwala na zakup i sprzedaż sprzętu i maszyn. Pośrednictwo banku to gwarancja pomyślnego przeprowadzenia transakcji. Banki nie tylko wspierają firmy działające już, ale także te, które są w trakcie powstawania. Pomagają szybciej i bardziej komfortowo przejść procedurę rejestracyjną, uzyskać środki na rozpoczęcie działalności.

Kredyt a zagrożenia

Biorąc kredyt trzeb zdać sobie sprawę z zagrożeń jakie niesie za sobą jego zaciągnięcie. Nawet najkorzystniejsze kredyty mieszkaniowe mogą okazać się po kilku latach wydatkiem, który przekracza nasze możliwości. Miedzy innymi właśnie dlatego należy rozważnie zaciągać kredyt mieszkaniowy. Jest to pożyczka, która wiąże się z naprawdę dużą sumą pieniędzy i co za tym idzie – sporą odpowiedzialnością. Nikt bowiem nie zagwarantuje nam, ze za 10 lat nadal będziemy mieć dobrze płatną pracę i zarabiać tyle, by spokojnie spłacać niskie raty kredytu. Kredy hipoteczny jest zawsze dużym obciążeniem dla budżetu domowego, dlatego dobrze jest wcześniej dokonać wszystkich niezbędnych obliczeń. Obecnie dostępne kredyty hipoteczne różnią się między sobą dlatego też powinniśmy w spokoju je przeanalizować, alby zobaczyć ile pieniędzy możemy zaoszczędzić na przestrzeni kilkudziesięciu lat, przez które będziemy spłacać nasz kredyt. Rozwaga przed zaciągnięciem kredytu ochroni nas przed przykrymi niespodziankami w przyszłości.

Korzyści z ubezpieczenia

Wszyscy chcą jeździć bezkolizyjnie. Nikt specjalnie nie powoduje wypadków, a jednak co kilka sekund na naszych drogach dochodzi do stłuczek, kolizji i wypadków. Często w tych wypadkach są poszkodowane osoby i jest niszczone mienie. Dobrze wiec się stało, że wszyscy kierowcy w Polsce są zobowiązani posiadać ubezpieczenie samochodu. Wszyscy, którzy maja zarejestrowane samochody są zobligowani, by posiadać ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, czyli ubezpieczenia OC. Dzięki temu, jeśli jakaś osoba została poszkodowana w kolizji lub wypadku, jeśli samochód uczestniczył w kraksie, poszkodowanemu wypłaca się odszkodowanie. To właśnie ubezpieczenie OC jest podstawą do wypłaty świadczeń. Każdy kierowca, który jeździ po polskich drogach i wie, jak wygląda sytuacja na nich, na pewno, że ubezpieczenie auta jest koniecznością, a nie fanaberią ustawodawcy. Obowiązkowe i nieobowiązkowe ubezpieczenia oferuje wiele firm i towarzystw. Trzeba bardzo dokładnie przestudiować ich propozycje i zdecydować się, która jest dla nas najkorzystniejsza. Najlepiej, by było nigdy z niej korzystać, ale to, co się dzieje na drodze, nie zawsze zależy od nas samych.

Uczymy się inwestowania

Nauczeni historycznymi doświadczeniami nie do końca jeszcze ufamy, że pieniądze nie powinny leżeć w przysłowiowej „skarpecie”, ale raczej powinny wypracowywać zyski. Na całym świecie inwestowanie jest rzeczą normalną, a nawet chwalebną . Wszyscy powtarzają, że pieniądz nie powinien leżeć, a być zarządzany. Po to m.in. zostały stworzone fundusze inwestycyjne, które do naszego kraju przywędrowały na początku lat dziewięćdziesiątych. Na początku warto się dowiedzieć, co to jest właściwie fundusz inwestycyjny? Jest to osoba prawna, grupa finansistów, inwestorów, analityków rynków finansowych, którym powierzamy nasze pieniądze, by nimi obracali, przynosząc pokaźny zysk. Osoba prywatna rzadko ma czas i ochotę na śledzenie rynku, ocenę ryzyka. Zresztą większość z nas po prostu się na tym nie zna. Lepszym więc rozwiązaniem jest zaufanie specjalistom, którzy się znają na obracaniu pieniędzmi. W dodatku mają oni w tym interes, by dobrze zainwestować. Od dobrej transakcji jest wyższa prowizja, czyli korzyść z funduszy jest obopólna.

Pomoc doradcy finansowego

Chcąc zaciągnąć kredyt hipoteczny stoimy przed ogromnym wyzwaniem. Jeżeli nie jesteśmy specjalistami kredytowymi czy finansistami, mamy nie lada problem. Ofert banków na kredyty mieszkaniowe jest całe mnóstwo, a nie znając się na temacie trudno jest się zdecydować. Kredyty hipoteczne wiążą się z różnymi opłatami, to nie tylko marża czy oprocentowanie, ale również inne, dodatkowe koszty, takie jak na przykład ubezpieczenie na życie każdego kredytobiorcy czy też ubezpieczenie od utraty pracy. Żeby nie zwariować i wybrać najbardziej odpowiednią dla nas ofertę, warto skorzystać z usług niezależnego doradcy finansowego. Na rynku istnieje wiele firm oferujących całkowicie za darmo swoje usługi. Doradca umawia się z nami na spotkanie w dogodnym terminie i wtedy omawia oferty poszczególnych banków i przedstawia najbardziej dla nas korzystne. Gdy zdecydujemy się na kredyt mieszkaniowy, doradca pomoże nam w załatwianiu wszelkich formalności w bankach, będzie nas reprezentował przed tą instytucją. Doradcy również często pomagają w negocjacjach z bankami czy też przekonują bank do udzielenia nam kredytu w takiej wysokości jakiej byśmy chcieli.

Osiąganie odpowiednich dochodów

Aby móc starać się o kredyt mieszkaniowy trzeba mieć tak zwaną zdolność kredytową. Oznacza to, że konieczne jest osiąganie takich dochodów, aby bezproblemowo móc spłacać raty za kredyt hipoteczny. Czasem zdarza się, że nasza zdolność kredytowa nie wystarcza do tego, aby wziąć kredyt w takiej kwocie jaką chcemy. Jest oczywiście wyjście z takiej sytuacji. Możemy w takim przypadku dołączyć do kredytu osobę, która otrzymuje takie dochody, że wystarczyłyby one do jego zaciągnięcia. Kredyty mieszkaniowe spłaca się latami, dlatego też najlepiej aby współkredytobiorca był osobą bliską, z rodziny, z którą na pewno będziemy utrzymywać kontakty przez długi czas. Ważne jest również to, aby osoba ta miała odpowiedni wiek. Trzeba pamiętać, żeby wiek współkredytobiorcy był taki, abyśmy mogli kredyt spłacać przez możliwy dla nas okres (kredyty hipoteczne na okres trzydziestu lat – najstarszy kredytobiorca nie może mieć więcej niż 45 lat). Oczywiście istnieje wiele innych opcji na zwiększenie swojej zdolności kredytowej. Aby je poznać najlepiej skonsultować się ze specjalistą w tym zakresie.

Info biznesowe list arty niezbedne formalnosci kredyty strach jak rozkrecic firme aby zaczela przynosic zysk pozostale zalety ksiegowosci online darmowa ksiegowosc online g 2 list arty g 2 specjalne oferty bankow dla firm zalety programu do ksiegowosci online dla msp program do ksiegowosci online dla msp duma przedsiebiorcy ogolnopolska reklama dla firm odpowiednia promocja wlasnej firmy g 3 list arty g 3 jak wypromowac swoja firme biuro rachunkowe i nizsze koszty uslugi pewna ksiegowa jako pracownik firmy darmowa ksiegowosc ksiegowa czy biuro rachunkowe jedno okienko g 4 list arty g 4 badania rynkowe jak szybko otworzyc firme jak wziac udzial w programie jak wyglada wspomniana pomoc i na czym polega jak dostac sie do programu duma przedsiebiorcy g 5 list arty g 5 kredyt a zagrozenia korzysci z ubezpieczenia uczymy sie inwestowania pomoc doradcy finansowego osiaganie odpowiednich dochodow g 6 list arty g 6 mobilna bankowosc i jej wady bankowosc mobilna zalety i wady kredyty kiedy brac kredyty dla mlodych odpowiedzialnosc cywilna g 7 list arty g 7 formy oszczednosci atrakcyjny kredyt hipoteczny kredyty bez formalnosci zdolnosc kredytowa oprocentowanie kredytu g 8 list arty g 8 zloto sie swieci przeolbrzymia sila ile wydajemy na benzyne tragedie biznesowe szukanie zyskow pomysl na biznes g 9 list arty g 9 tworzenie przeciekow wsluchaj sie w klienta przewidywanie wynikow reklama dorabianie g 10 list arty g 10 inwestycja przedsiewziecie lokaty oszczednosci fundusze g 11 list arty g 11 bank karta dobre zarzadzanie pieniadze kolejne firmy g 12 list arty g 12 wynajem firma biznesplan globalizacja umyslowy g 13 list arty g 13 rozwoj budzet w domu finanse udoskonalone zycie na poziomie jednak wymaga kredyt nie dziekuje g 14 list arty g 14 biznes a wplyw na srodowisko naturalne wlasny biznes zalozyc czy nie oszczedzanie do skarpetki sami musimy walczyc o lepsze ekonomiczne jutro sens nauk ekonomicznych g 15 list arty g 15 ekonomia a ekologiczny dom czy mozna funkcjonowac bez konta bankowego oplaty i prowizje za prowadzenie konta przelewy z rachunku bankowego debet na rachunku bankowym g 16 list arty g 16 firmowe konto bankowe rachunek oszczednosciowo rozliczeniowy automatyczna splata kredytu z konta bankowego konto oszczednosciowe a lokata bankowa konto bankowe oszczednosciowe g 17 list arty g 17 konto bankowe w obcej walucie kto moze miec konto bankowe jak zalozyc konto bankowe umowa rachunku bankowego konto bankowe przez internet g 18 list arty g 18 konto bankowe podstepne reklamy powazne zobowiazanie liczne formalnosci ubezpieczenie samochodu g 19 list arty g 19 inwestowanie oszczednosci okres swiateczny nieplanowane wydatki ida swieta oprocentowanie kredytu mieszkaniowego g 20 list arty g 20 ogolnie o kredycie mieszkaniowym forex zarabianie dla kazdego sklep w internecie oplacalnosc sklepow internetowych nowoczesne sklepy szkiełkowanie aluminium chłodnictwo pomorskie wzorcowanie dynamometru domy szkieletowe pod klucz wdmuchiwanie celulozy wizualizacja danych na mapie ceny transferowe dokumentacja cięcie wodą waterjet ogrodzenia panelowe cieszyn wzorcowanie siłomierza