Szukaj
    Specyfiką polskiej gospodarki jest dominacja firm małych i średnich, dlatego też banki w głównej mierze tworzą swoje oferty w oparciu o potrzeby tego rodzaju klientów. Podstawowym produktem nadal pozostają konta bankowe dla firm (jednoosobowych działalności, małych i średnich, spółek), które charakteryzują się niskim kosztem oraz szeregiem opcji dodatkowych w postaci kredytów obrotowych, inwestycyjnych, pożyczek bezzwrotnych, kart kredytowych. Nowością są darmowe programy do księgowości, które powiązane są z kontem bankowym. Dzięki temu rozwiązaniu, klienci biznesowi mogą z łatwością i dużą wygodą zarządzać finansami firmy, dokonywać płatności, podsumowań finansowych. Darmowy program do księgowości ma także tę zaletę, że pozwala optymalizować koszty. Rozbudowane funkcjonalności pozwalają na łatwą obsługę księgową nawet osobom, które nie mają szerokiej wiedzy z zakresu podatków i rozliczeń księgowych. Wszystkie wyliczenia są wykonywane automatycznie, a w sytuacji niepewności przedsiębiorca może zawsze liczyć na doradztwo ze strony banku. Banki także wspomagają finanse firm – usługi w postaci faktoringu, płatności z faktury – pozwalają zachować płynność finansową i dają większe poczucie bezpieczeństwa finansowego. Ponadto banki proponują swoim klientom wsparcie w pozyskaniu dotacji unijnych oraz rozwiązywaniu problemów urzędowych. Dość ciekawą usługą jest także internetowa platforma aukcyjna, która pozwala na zakup i sprzedaż sprzętu i maszyn. Pośrednictwo banku to gwarancja pomyślnego przeprowadzenia transakcji. Banki nie tylko wspierają firmy działające już, ale także te, które są w trakcie powstawania. Pomagają szybciej i bardziej komfortowo przejść procedurę rejestracyjną, uzyskać środki na rozpoczęcie działalności. sprzedaż gotowych spółek wniosek.com.pl/provident-krakow/

Mobilna bankowość i jej wady

Niestety, jak każda usługa bankowość mobilna posiada również pewne wady, które wynikają głównie z faktu, iż dopiero jest ona wprowadzana na rynek i stale ulega rozwojowi. Najczęściej wspominaną wadą bankowości mobilnej jest fakt, iż do swojego działania potrzebuje połączenia z Internetem, jednak w dzisiejszych czasach zasięg jest coraz lepszy i coraz mniej jest miejsc gdzie nie możemy nawiązać takiego połączenia. Osoby korzystające z bankowości mobilnej często zwracają uwagę również na to, że banki oferują aplikacje przystosowane jedynie do kilku systemów operacyjnych dostępnych na smartfonach. Niektórzy za wadę uważają również fakt, iż póki co każdy bank posiada osobną aplikację przeznaczoną dla swoich klientów i często zdarza się, że punkty handlowo-usługowe akceptują płatności telefonem za pośrednictwem jedynie jednego rodzaju aplikacji. Znaczne są też różnice pomiędzy możliwościami poszczególnych aplikacji, choć z czasem powinna powstać jedna, wspólna aplikacja dla wszystkich największych banków na polskim rynku. Błędem jest wymienianie jako wady ryzyka takich transakcji, gdyż bezpieczeństwo bankowości mobilnej jest tak samo wysokie, jak innych sposobów wykorzystywanych przez banki, na przykład bankowości internetowej.

Bankowość mobilna zalety i wady

Aby efektywnie zarządzać swoimi finansami warto mieć do nich nieograniczony dostęp. Banki wiedząc o tym postanowiły stworzyć produkt, który umożliwi to każdemu klientowi i w tym celu wykorzystały nasz telefon komórkowy. Mowa tu oczywiście o usłudze, jaką jest bankowość mobilna, zdobywającej coraz większą popularność wśród klientów polskich banków. W poniższym tekście postaramy się przedstawić jej wszystkie zalety i wady.

Zalety mobilnej bankowości
Bankowość mobilna to usługa, dzięki której możemy zarządzać naszym rachunkiem bankowym za pośrednictwem telefonu komórkowego, wszędzie tam gdzie będziemy tego potrzebować, bez względu na porę dnia. Najprostszą wersją bankowości mobilnej wciąż są wersje „light” serwisów internetowych banków, które jednak posiadają dość ograniczone możliwości, a korzystanie z nich nawet na ekranach większych telefonów komórkowych jest nieco uciążliwe. Obecnie więc głównym działem bankowości mobilnej są specjalne aplikacje, które przemieniają nasze telefony komórkowe w prywatne centrum zarządzania finansami. Do głównych zalet takiego rozwiązania należy przede wszystkim właściwie nieograniczony dostęp do naszego rachunku bankowego, a także wszechstronność aplikacji, gdyż w ramach bankowości mobilnej uzyskujemy dostęp do niezwykle szerokiego panelu usług, obejmującego tak podstawowe czynności jak sprawdzenia salda rachunku czy historii transakcji, poprzez wysyłanie przelewów w oparciu o numer telefonu komórkowego odbiorcy lub jego konto na portalu Facebook, wypłacanie pieniędzy z bankomatu bez karty, aż po płacenie telefonem za zakupy czy też tworzenie specjalnych czeków z kodami, które możemy wykorzystać będąc poza zasięgiem Internetu. Mobilna bankowość to również spora oszczędność czasu, zwłaszcza że zdecydowana większość operacji zajmuje nam nie więcej niż kilkanaście sekund, dzięki czemu możemy naszymi finansami zarządzać w dowolnym momencie naszego dnia, nawet w trakcie czekania na pociąg czy autobus.

Kredyty kiedy brać

„Polak mądry po szkodzie” – to znane od lat powiedzenie coraz częściej towarzyszy licznym polskim rodzinom, które zdecydowały się w czasach kryzysu zaciągnąć wysokie wieloletnie pożyczki. Kredyty mieszkaniowe oraz kredyty hipoteczne – to z ich spłatą Polacy mają największe trudności. Według analityków bankowych taka przypadłość wynika z faktu, że tego rodzaju pożyczki są zazwyczaj wysoko kwotowe a także wysoko oprocentowane. Kredyt hipoteczny może być także zaciągnięty w innej walucie niż rodzime polskie złotówki. Wielu naszych obywateli skorzystało z tego typu opcji i zdecydowali się na kredyt walutowy spłacany na przykład we frankach szwajcarskich – który kurs w stosunku do złotego w ostatnim czasie uległ radykalnej zmianie . Obywatele posiadający kredyt mieszkaniowy zazwyczaj nie mają prawa brać tego rodzaju pożyczki w innej walucie niż obowiązują w kraju. Z perspektywy czasu można powiedzieć , że brak tego typu możliwości uchronił wiele polskich rodzin przed dużą większymi ratami kredytu.

Kredyty dla młodych

Wiele – szczególnie młodych osób – zastawia się kiedy jest w życiu najlepszy moment na zaryzykowanie i wzięcie pożyczki. Jak pokazują badania społecznościowe średnim wiekiem w jakim Polacy zaciągają wysokie kredyty jest wiek po studiach a więc około 25 lat . Wtedy duża cześć naszych obywateli podejmuję decyzję o wzięciu pożyczki takiej jak na przykład kredyt mieszkaniowy czy też kredyt hipoteczny. Częściej pobierane są jednak kredyty mieszkaniowe a wynika to zapewne z prozaicznego powodu – łatwiej jest je po prostu uzyskać. Kredyty hipoteczne to bardziej domena ludzi już życiowo – w mniejszym lub większym stopniu – ustatkowanych. Bo żeby móc tego rodzaju kredyt hipoteczny uzyskać należy posiadać pewną hipotekę czyli na przykład dom, działkę czy inną nieruchomość, która posłuży bankowi jako zabezpieczenie finansowe zaciąganych przez nas kredytów . Właśnie brak hipoteki jest głównym powodem przez który Polacy są zmuszeni wybierać kredyt mieszkaniowy a nie hipoteczny. Takie rozwiązanie dla wielu jest nieporozumieniem.

Odpowiedzialność cywilna

Ubezpieczenie stanowi podstawę funkcjonowania zarówno osób prywatnych jak i podmiotów działalności gospodarczej. Wśród wielu jego rodzajów znajduje się ubezpieczenie OC czyli odpowiedzialności cywilnej. Jest to jedno z ubezpieczeń majątkowych, w którym skutki szkód, o charakterze majątkowym, dokonanych osobom trzecim pokrywa zakład w którym się ubezpieczyliśmy. Ubezpieczenia OC możemy podzielić na dobrowolne i obowiązkowe, a więc jak nazwa wskazuje o różnym stopniu konieczności zakupienia. Ubezpieczenie samochodu jest bardzo ważnym elementem i warunkiem jego użytkowania, które zabezpiecza nas przed stratami. Dlatego warto wykupić cały pakiet ubezpieczeniowy, obejmujący ubezpieczenie auta przed kradzieżą i uszkodzeniem, a także te dotyczące nas samych .Z definicji ubezpieczenie oc może dotyczyć nie tylko komunikacji, ale również aspektów życia zawodowego, prywatnego i działalności. Są to jednak różne rodzaje ubezpieczeń, za które zapłacić musimy osobno. Stanowią jednak duże zabezpieczenie i komfort życia.

Info biznesowe list arty niezbedne formalnosci kredyty strach jak rozkrecic firme aby zaczela przynosic zysk pozostale zalety ksiegowosci online darmowa ksiegowosc online g 2 list arty g 2 specjalne oferty bankow dla firm zalety programu do ksiegowosci online dla msp program do ksiegowosci online dla msp duma przedsiebiorcy ogolnopolska reklama dla firm odpowiednia promocja wlasnej firmy g 3 list arty g 3 jak wypromowac swoja firme biuro rachunkowe i nizsze koszty uslugi pewna ksiegowa jako pracownik firmy darmowa ksiegowosc ksiegowa czy biuro rachunkowe jedno okienko g 4 list arty g 4 badania rynkowe jak szybko otworzyc firme jak wziac udzial w programie jak wyglada wspomniana pomoc i na czym polega jak dostac sie do programu duma przedsiebiorcy g 5 list arty g 5 kredyt a zagrozenia korzysci z ubezpieczenia uczymy sie inwestowania pomoc doradcy finansowego osiaganie odpowiednich dochodow g 6 list arty g 6 mobilna bankowosc i jej wady bankowosc mobilna zalety i wady kredyty kiedy brac kredyty dla mlodych odpowiedzialnosc cywilna g 7 list arty g 7 formy oszczednosci atrakcyjny kredyt hipoteczny kredyty bez formalnosci zdolnosc kredytowa oprocentowanie kredytu g 8 list arty g 8 zloto sie swieci przeolbrzymia sila ile wydajemy na benzyne tragedie biznesowe szukanie zyskow pomysl na biznes g 9 list arty g 9 tworzenie przeciekow wsluchaj sie w klienta przewidywanie wynikow reklama dorabianie g 10 list arty g 10 inwestycja przedsiewziecie lokaty oszczednosci fundusze g 11 list arty g 11 bank karta dobre zarzadzanie pieniadze kolejne firmy g 12 list arty g 12 wynajem firma biznesplan globalizacja umyslowy g 13 list arty g 13 rozwoj budzet w domu finanse udoskonalone zycie na poziomie jednak wymaga kredyt nie dziekuje g 14 list arty g 14 biznes a wplyw na srodowisko naturalne wlasny biznes zalozyc czy nie oszczedzanie do skarpetki sami musimy walczyc o lepsze ekonomiczne jutro sens nauk ekonomicznych g 15 list arty g 15 ekonomia a ekologiczny dom czy mozna funkcjonowac bez konta bankowego oplaty i prowizje za prowadzenie konta przelewy z rachunku bankowego debet na rachunku bankowym g 16 list arty g 16 firmowe konto bankowe rachunek oszczednosciowo rozliczeniowy automatyczna splata kredytu z konta bankowego konto oszczednosciowe a lokata bankowa konto bankowe oszczednosciowe g 17 list arty g 17 konto bankowe w obcej walucie kto moze miec konto bankowe jak zalozyc konto bankowe umowa rachunku bankowego konto bankowe przez internet g 18 list arty g 18 konto bankowe podstepne reklamy powazne zobowiazanie liczne formalnosci ubezpieczenie samochodu g 19 list arty g 19 inwestowanie oszczednosci okres swiateczny nieplanowane wydatki ida swieta oprocentowanie kredytu mieszkaniowego g 20 list arty g 20 ogolnie o kredycie mieszkaniowym forex zarabianie dla kazdego sklep w internecie oplacalnosc sklepow internetowych nowoczesne sklepy szkiełkowanie aluminium chłodnictwo pomorskie wzorcowanie dynamometru domy szkieletowe pod klucz wdmuchiwanie celulozy wizualizacja danych na mapie ceny transferowe dokumentacja cięcie wodą waterjet ogrodzenia panelowe cieszyn wzorcowanie siłomierza