Szukaj
    Specyfiką polskiej gospodarki jest dominacja firm małych i średnich, dlatego też banki w głównej mierze tworzą swoje oferty w oparciu o potrzeby tego rodzaju klientów. Podstawowym produktem nadal pozostają konta bankowe dla firm (jednoosobowych działalności, małych i średnich, spółek), które charakteryzują się niskim kosztem oraz szeregiem opcji dodatkowych w postaci kredytów obrotowych, inwestycyjnych, pożyczek bezzwrotnych, kart kredytowych. Nowością są darmowe programy do księgowości, które powiązane są z kontem bankowym. Dzięki temu rozwiązaniu, klienci biznesowi mogą z łatwością i dużą wygodą zarządzać finansami firmy, dokonywać płatności, podsumowań finansowych. Darmowy program do księgowości ma także tę zaletę, że pozwala optymalizować koszty. Rozbudowane funkcjonalności pozwalają na łatwą obsługę księgową nawet osobom, które nie mają szerokiej wiedzy z zakresu podatków i rozliczeń księgowych. Wszystkie wyliczenia są wykonywane automatycznie, a w sytuacji niepewności przedsiębiorca może zawsze liczyć na doradztwo ze strony banku. Banki także wspomagają finanse firm – usługi w postaci faktoringu, płatności z faktury – pozwalają zachować płynność finansową i dają większe poczucie bezpieczeństwa finansowego. Ponadto banki proponują swoim klientom wsparcie w pozyskaniu dotacji unijnych oraz rozwiązywaniu problemów urzędowych. Dość ciekawą usługą jest także internetowa platforma aukcyjna, która pozwala na zakup i sprzedaż sprzętu i maszyn. Pośrednictwo banku to gwarancja pomyślnego przeprowadzenia transakcji. Banki nie tylko wspierają firmy działające już, ale także te, które są w trakcie powstawania. Pomagają szybciej i bardziej komfortowo przejść procedurę rejestracyjną, uzyskać środki na rozpoczęcie działalności.

Archive for the ‘arty’ Category

Ekonomia a ekologiczny dom

Współczesna moda na ekologiczność wkracza w każdą dziedzinę naszego życia, bez znaczenia czy jest to budowa domu, czy problematyka ludzkiej egzystencji. Ostatnio bardzo popularne jest budowanie ekologicznego domu, czyli takiego, który w większości jest zbudowany z materiałów stricte naturalnych, pochodzących z wytworów środowiska żywego. Ekologiczny dom to przede wszystkim taki, który ma własne kolektory słoneczne. Wówczas jesteśmy uniezależnieni od potrzeb sztucznego ogrzewania wnętrza domu i ciepłej wody. Niestety ekologiczny domy równa się stwierdzeniu, że jest to drogi domu. Nie każdemu ekonomia domowych finansów pozwala na stworzenie takich warunków mieszkalnych, w jakich chcielibyśmy mieszkać. Ekonomiczność w połączeniu z ekologią nie ma miejsca bytu na współczesnym polskim rynku. Wszystko co naturalne jest dziś bardzo drogie. Tym samym każdy z nas, który pragnie żyć w świecie w pełni ekologicznym musi posiadać duży zasób finansowy, który sprosta naszym wymaganiom ekonomiczno-ekologicznym.

Czy można funkcjonować bez konta bankowego

Bardzo trudno sobie wyobrazić prawidłowe funkcjonowanie w świecie bez posiadania konta bankowego, zarówno jeśli chodzi o osoby prywatne, jak i o firmy, których to dotyczy w szczególności. Przelew na konto bankowe to dziś najczęstsza forma w jakiej wypłacane są przez pracodawców wynagrodzenia, gdyż coraz rzadziej stosuje się wypłatę do ręki. Dlatego podpisując umowę o pracę zwykle wymaga się od nas przedłożenia numeru konta bankowego, na które chcemy otrzymywać należne, comiesięczne wynagrodzenie za wykonaną pracę. Wówczas nie posiadanie konta bankowego mogłoby być bardzo niemile widziane. Zatem każdy człowiek ambitny, czynny zawodowo i idący z postępem nie wyobraża sobie wręcz, aby mógł nie posiadać konta bankowego, które znacznie ułatwia i usprawnia życie na wielu obszarach. Także kwestia ewentualnego trzymania pieniędzy w domu, kiedy nie posiadamy konta bankowego, budzi wiele wątpliwości, przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansowe, które jest bardzo ważne dla każdego człowieka, a trzymanie pieniędzy w domu nie daje poczucia bezpieczeństwa chociażby w momencie jakiegokolwiek wyjazdu, kiedy pozostawiamy swój majątek bez opieki.

Opłaty i prowizje za prowadzenie konta

Praktycznie każde konto bankowe jest objęte opłatami i prowizjami, które należy regulować, gdyż są one najczęściej zapisane w umowie do rachunku bankowego, którą podpisujemy zakładając konto bankowe. Tylko najbardziej nowoczesne konta bankowe, całkowicie internetowe nie podlegają żadnym prowizjom, ani opłatom związanymi z ich prowadzeniem. Opłaty i prowizje za prowadzenie rachunku bankowego są zwykle zawarte w cenniku usług, który stanowi załącznik do umowy. Załącznikiem do umowy jest także regulamin, który zawiera wszystkie zasady korzystania z rachunku bankowego, a więc także konieczność uiszczania opłat i prowizji w tym zakresie. Opłaty i prowizje za prowadzenie konta są ustalane indywidualnie przez każdy bank i zależą od bardzo wielu czynników. Jednym z nich jest np. ilość transakcji, które realizujemy przy pomocy karty płatniczej. Albowiem niektóre banki znacznie obniżają wysokość opłat za prowadzenie rachunku, jeżeli co najmniej dwie transakcje w miesiącu są płacone przy użyciu karty bankomatowej. Jest to oferta niezwykle korzystna, zważywszy na to, że płacenie przy pomocy karty jest bardzo wygodne i coraz bardziej powszechne na całym świecie.

Przelewy z rachunku bankowego

Konto bankowe służ przede wszystkim do realizowania różnego rodzaju przelewów bankowych, związanych z naszymi zobowiązaniami wobec kontrahentów oraz ich należnościami wobec nas czy naszych firm. Przelewy bankowe to najlepsza, najwygodniejsza, najszybsza i najczęściej stosowana forma płatności, z której korzystamy praktycznie na okrągło. Za pomocą przelewów bankowych możemy realizować zobowiązania związane np. z czynszem, prądem, gazem, ogrzewaniem, telefonem, telewizorem i wieloma innymi usługami z których korzystamy na co dzień. Dodatkowym udogodnieniem jest także fakt, że wszystkie te transakcje możemy realizować przy pomocy internetu, w ogóle nie wychodząc z domu czy z firmy. Przelewy bankowe dają także możliwość dokonywania zapłaty za przedmioty kupione w sprzedaży wysyłkowej, z której korzystamy także za pośrednictwem internetu. Przelew bankowy jest o wiele szybciej realizowany niż przekaz pocztowy, jest też o wiele tańszy, ponieważ, gdy mamy dostęp do konta internetowo, wówczas nie ponosimy żadnych kosztów związanych z realizowanymi przez nas przelewami bankowymi.

Debet na rachunku bankowym

Każdy kto posiada konto bankowe przez okres co najmniej sześciu miesięcy może starać się w swoim banku o uruchomienie linii kredytowej, czyli tzw. debetu w rachunku bankowym. Warunkiem uzyskania debetu jest uzyskiwanie regularnych wpływów na konto bankowe przez minimalny okres sześciu miesięcy. Wysokość limitu kredytowego zależy przede wszystkim od wysokości stałych wpływów i jest wyliczana jako średnia wielkość wpływów na miesiąc z sześciu kolejnych miesięcy wstecz. Aby uzyskać debet trzeba w większości przypadków przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu i wynagrodzeniu, a w przypadku prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej trzeba przedłożyć plik niezbędnych dokumentów oraz wniosek. W momencie przyznawania debetu musimy także podpisać stosowną umowę z bankiem, która reguluje wszystkie warunki związane z otrzymanym debetem oraz z jego spłatą w przypadku, np. zamknięcia konta bankowego, na którym linia kredytowa jest otwarta. Od wykorzystanych środków z debetu musimy także płacić odsetki w ustalonej wcześniej wysokości i terminie, które zwykle bank ściąga sobie automatycznie z naszego konta w równych, comiesięcznych odstępach czasowych.

Info biznesowe list arty niezbedne formalnosci kredyty strach jak rozkrecic firme aby zaczela przynosic zysk pozostale zalety ksiegowosci online darmowa ksiegowosc online g 2 list arty g 2 specjalne oferty bankow dla firm zalety programu do ksiegowosci online dla msp program do ksiegowosci online dla msp duma przedsiebiorcy ogolnopolska reklama dla firm odpowiednia promocja wlasnej firmy g 3 list arty g 3 jak wypromowac swoja firme biuro rachunkowe i nizsze koszty uslugi pewna ksiegowa jako pracownik firmy darmowa ksiegowosc ksiegowa czy biuro rachunkowe jedno okienko g 4 list arty g 4 badania rynkowe jak szybko otworzyc firme jak wziac udzial w programie jak wyglada wspomniana pomoc i na czym polega jak dostac sie do programu duma przedsiebiorcy g 5 list arty g 5 kredyt a zagrozenia korzysci z ubezpieczenia uczymy sie inwestowania pomoc doradcy finansowego osiaganie odpowiednich dochodow g 6 list arty g 6 mobilna bankowosc i jej wady bankowosc mobilna zalety i wady kredyty kiedy brac kredyty dla mlodych odpowiedzialnosc cywilna g 7 list arty g 7 formy oszczednosci atrakcyjny kredyt hipoteczny kredyty bez formalnosci zdolnosc kredytowa oprocentowanie kredytu g 8 list arty g 8 zloto sie swieci przeolbrzymia sila ile wydajemy na benzyne tragedie biznesowe szukanie zyskow pomysl na biznes g 9 list arty g 9 tworzenie przeciekow wsluchaj sie w klienta przewidywanie wynikow reklama dorabianie g 10 list arty g 10 inwestycja przedsiewziecie lokaty oszczednosci fundusze g 11 list arty g 11 bank karta dobre zarzadzanie pieniadze kolejne firmy g 12 list arty g 12 wynajem firma biznesplan globalizacja umyslowy g 13 list arty g 13 rozwoj budzet w domu finanse udoskonalone zycie na poziomie jednak wymaga kredyt nie dziekuje g 14 list arty g 14 biznes a wplyw na srodowisko naturalne wlasny biznes zalozyc czy nie oszczedzanie do skarpetki sami musimy walczyc o lepsze ekonomiczne jutro sens nauk ekonomicznych g 15 list arty g 15 ekonomia a ekologiczny dom czy mozna funkcjonowac bez konta bankowego oplaty i prowizje za prowadzenie konta przelewy z rachunku bankowego debet na rachunku bankowym g 16 list arty g 16 firmowe konto bankowe rachunek oszczednosciowo rozliczeniowy automatyczna splata kredytu z konta bankowego konto oszczednosciowe a lokata bankowa konto bankowe oszczednosciowe g 17 list arty g 17 konto bankowe w obcej walucie kto moze miec konto bankowe jak zalozyc konto bankowe umowa rachunku bankowego konto bankowe przez internet g 18 list arty g 18 konto bankowe podstepne reklamy powazne zobowiazanie liczne formalnosci ubezpieczenie samochodu g 19 list arty g 19 inwestowanie oszczednosci okres swiateczny nieplanowane wydatki ida swieta oprocentowanie kredytu mieszkaniowego g 20 list arty g 20 ogolnie o kredycie mieszkaniowym forex zarabianie dla kazdego sklep w internecie oplacalnosc sklepow internetowych nowoczesne sklepy szkiełkowanie aluminium chłodnictwo pomorskie wzorcowanie dynamometru domy szkieletowe pod klucz wdmuchiwanie celulozy wizualizacja danych na mapie ceny transferowe dokumentacja cięcie wodą waterjet ogrodzenia panelowe cieszyn wzorcowanie siłomierza