Szukaj
    Specyfiką polskiej gospodarki jest dominacja firm małych i średnich, dlatego też banki w głównej mierze tworzą swoje oferty w oparciu o potrzeby tego rodzaju klientów. Podstawowym produktem nadal pozostają konta bankowe dla firm (jednoosobowych działalności, małych i średnich, spółek), które charakteryzują się niskim kosztem oraz szeregiem opcji dodatkowych w postaci kredytów obrotowych, inwestycyjnych, pożyczek bezzwrotnych, kart kredytowych. Nowością są darmowe programy do księgowości, które powiązane są z kontem bankowym. Dzięki temu rozwiązaniu, klienci biznesowi mogą z łatwością i dużą wygodą zarządzać finansami firmy, dokonywać płatności, podsumowań finansowych. Darmowy program do księgowości ma także tę zaletę, że pozwala optymalizować koszty. Rozbudowane funkcjonalności pozwalają na łatwą obsługę księgową nawet osobom, które nie mają szerokiej wiedzy z zakresu podatków i rozliczeń księgowych. Wszystkie wyliczenia są wykonywane automatycznie, a w sytuacji niepewności przedsiębiorca może zawsze liczyć na doradztwo ze strony banku. Banki także wspomagają finanse firm – usługi w postaci faktoringu, płatności z faktury – pozwalają zachować płynność finansową i dają większe poczucie bezpieczeństwa finansowego. Ponadto banki proponują swoim klientom wsparcie w pozyskaniu dotacji unijnych oraz rozwiązywaniu problemów urzędowych. Dość ciekawą usługą jest także internetowa platforma aukcyjna, która pozwala na zakup i sprzedaż sprzętu i maszyn. Pośrednictwo banku to gwarancja pomyślnego przeprowadzenia transakcji. Banki nie tylko wspierają firmy działające już, ale także te, które są w trakcie powstawania. Pomagają szybciej i bardziej komfortowo przejść procedurę rejestracyjną, uzyskać środki na rozpoczęcie działalności. badania ilościowe

Archive for the ‘arty’ Category

Firmowe konto bankowe

Konta bankowe mogą zakładać nie tylko prywatne osoby fizyczne, ale także firmy, które realizują bardzo często znacznie większą liczbę transakcji niż osoby prywatne. Prowadzenie firmy w dzisiejszych czasach jest praktycznie niemożliwe bez posiadania konta bankowego, chociażby dlatego, że obowiązkowe składki ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego, które musi płacić każda osoba prowadząca działalność gospodarczą, można płacić tylko na odpowiednie konta zakładu ubezpieczeń społecznych, a do tego celu trzeba założyć konto bankowe. Osoba prowadząca działalność gospodarcza, która chce założyć konto bankowe musi okazać się wpisem do ewidencji działalności gospodarczej z urzędu gminy, zaświadczeniem regon z urzędu statystycznego oraz zaświadczeniem NIP z urzędu skarbowego. Są to podstawowe dokumenty, który każdy prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą posiada. Oprócz tego oczywiście niezbędny jest dowód osobisty oraz własnoręczny podpis. Podobne dokumenty, choć w nieco rozszerzonym zakresie muszą okazać wspólnicy spółki, którzy chcą założyć konto bankowe na potrzeby swojej firmy. Firmowe konto bankowe ułatwia w znacznym stopniu prowadzenie działalności gospodarczej.

Rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy

Rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy w skrócie nazywany bardzo często po prostu ROR, to konto bankowe, na które regularnie wpływają określone środki pieniężne ze stosunku pracy, z emerytury, z renty itp. Zatem rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy może założyć każdy, kto wykonuje pracę na określoną umowę i z tego tytułu otrzymuje wynagrodzenie lub ten, kto otrzymuje świadczenia emerytalne lub rentowe z zakładu ubezpieczeń społecznych. W umowie rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego podaje się szczegółowe dane dotyczące źródła naszych dochodów i wówczas takie konto zostaje nam udostępnione do korzystania. Musimy także bezwzględnie udostępnić numer tego konta naszemu pracodawcy lub instytucji, która określone świadczenia nam wypłaca, aby wpływy realizowane były na nasze konto w każdym miesiącu. Poprzez rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy możemy realizować wszystkie zobowiązania finansowe oraz transakcje zakupu przy pomocy karty bankomatowej, albowiem do rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego możemy otrzymać także kartę bankomatową, która umożliwi nam wygodne wypłacanie środków w razie potrzeby w licznie dostępnych bankomatach w kraju.

Automatyczna spłata kredytu z konta bankowego

Z konta bankowego można realizować różnego rodzaju przelewy i zobowiązania finansowe, w zależności od potrzeb i zawartych umów kredytowych. Dostępna jest także bardzo wygodna i popularna usługa tzw. zleceń stałych, dzięki którym nie musimy pamiętać o przestrzeganiu terminów płatności, gdyż realizując takie zlecenie stałe na swoim koncie mamy pewność, że w odpowiednim terminie przelewy zostaną zrealizowane praktycznie bez naszego udziału. Automatyczną spłatę kredytu stosuje się także wówczas, gdy zawieramy umowę kredytową z bankiem, w którym posiadamy konto bankowe. Wtedy bank może zawrzeć w umie taki punkt, w którym określa właśnie automatyczną spłatę naszego kredytu z konta, oczywiście w dogodnym dla nas terminie, zapisanym w umowie kredytowej. Taka sytuacja gwarantuje bankowi lepszą ściągalność rat kredytu, a i dla nas jest to dość wygodne, gdyż wystarczy, abyśmy zabezpieczyli w danym terminie wystarczające środki finansowe na naszym koncie, aby bank bez problemu mógł taka ratę kredytu ściągnąć, oczywiście wraz z należnymi mu odsetkami. Zatem automatyczna spłata kredytu z konta bankowego jest korzystna dla obu stron transakcji, zarówno dla banku, jak i dla kredytobiorcy.

Konto oszczędnościowe, a lokata bankowa

Konto oszczędnościowe to nowoczesna forma gromadzenia środków finansowych dająca możliwość ich wypłaty w każdej chwili bez utraty zgromadzonych już odsetek. Natomiast lokata bankowa daje możliwość oszczędzania poprzez wpłatę określonej kwoty na lokatę, na z góry określony czas, który gwarantuje uzyskanie odsetek tylko wówczas, gdy osoba lokująca środki dotrzyma terminu, na który wcześniej się zdecydowała, albowiem na lokacie odsetki uzyskujemy tylko po upływie określonego na wstępie czasu. Jeżeli zerwiemy lokatę przed upływem tego terminu wówczas nie uzyskamy żadnych odsetek z tytułu lokaty, każdy dzień ma tutaj znaczenie. Zatem podstawowa różnica między kontem oszczędnościowym, a lokatą to właśnie warunki uzyskiwania odsetek w obu przypadkach. W tej sytuacji o wiele korzystniejsze jest oszczędzanie przy pomocy konta bankowego oszczędnościowego, gdyż wówczas środki finansowe nie są zamrażane na jakiś czas, a możemy z nich korzystać w każdej chwili bez utraty zysku w postaci odsetek. Lokata także ma swoje zalety, zwłaszcza dla osób, które nie posiadają wystarczających skłonności i umiejętności oszczędzania, gdyż zerwanie lokaty jest dużo bardziej odczuwalne finansowo niż wypłata z konta oszczędnościowego, na którym odsetki nie przepadają.

Konto bankowe oszczędnościowe

Wiodące na rynku finansowym banki komercyjne oferują w obecnym czasie możliwość założenia konta bankowego oszczędnościowego. Takie konto jest o wiele korzystniejsze niż lokata i ma mnóstwo cech, które przyciągają klientów zainteresowanych korzystnym oszczędzaniem dla siebie i swojej rodziny. Konto bankowe oszczędnościowe daje możliwość gromadzenia środków i uzyskiwaniu odsetek w wysokości, którą oferuje poszczególne banki indywidualnie. Takie konto jest bardzo wygodne, gdyż można z niego dosłownie w każdej chwili wypłacać pieniądze bez utraty zgromadzonych już odsetek, jakby to miało miejsce w przypadku lokaty bankowej. Tak więc konto oszczędnościowe ma wiele zalet choć z drugiej strony może powodować zbyt częste korzystanie z możliwości wypłaty zgromadzonych już środków, a co za tym idzie systematyczne pomniejszanie oszczędności nie zawsze podyktowane absolutną koniecznością. W ten sposób oszczędzanie może nie być tak efektowne, jak w przypadku lokaty bankowej. Konta bankowe oszczędnościowe cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem klientów, którzy chcą korzystać z nowych form oszczędzania, przynoszących wymierne zyski i jednocześnie dawać poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Info biznesowe list arty niezbedne formalnosci kredyty strach jak rozkrecic firme aby zaczela przynosic zysk pozostale zalety ksiegowosci online darmowa ksiegowosc online g 2 list arty g 2 specjalne oferty bankow dla firm zalety programu do ksiegowosci online dla msp program do ksiegowosci online dla msp duma przedsiebiorcy ogolnopolska reklama dla firm odpowiednia promocja wlasnej firmy g 3 list arty g 3 jak wypromowac swoja firme biuro rachunkowe i nizsze koszty uslugi pewna ksiegowa jako pracownik firmy darmowa ksiegowosc ksiegowa czy biuro rachunkowe jedno okienko g 4 list arty g 4 badania rynkowe jak szybko otworzyc firme jak wziac udzial w programie jak wyglada wspomniana pomoc i na czym polega jak dostac sie do programu duma przedsiebiorcy g 5 list arty g 5 kredyt a zagrozenia korzysci z ubezpieczenia uczymy sie inwestowania pomoc doradcy finansowego osiaganie odpowiednich dochodow g 6 list arty g 6 mobilna bankowosc i jej wady bankowosc mobilna zalety i wady kredyty kiedy brac kredyty dla mlodych odpowiedzialnosc cywilna g 7 list arty g 7 formy oszczednosci atrakcyjny kredyt hipoteczny kredyty bez formalnosci zdolnosc kredytowa oprocentowanie kredytu g 8 list arty g 8 zloto sie swieci przeolbrzymia sila ile wydajemy na benzyne tragedie biznesowe szukanie zyskow pomysl na biznes g 9 list arty g 9 tworzenie przeciekow wsluchaj sie w klienta przewidywanie wynikow reklama dorabianie g 10 list arty g 10 inwestycja przedsiewziecie lokaty oszczednosci fundusze g 11 list arty g 11 bank karta dobre zarzadzanie pieniadze kolejne firmy g 12 list arty g 12 wynajem firma biznesplan globalizacja umyslowy g 13 list arty g 13 rozwoj budzet w domu finanse udoskonalone zycie na poziomie jednak wymaga kredyt nie dziekuje g 14 list arty g 14 biznes a wplyw na srodowisko naturalne wlasny biznes zalozyc czy nie oszczedzanie do skarpetki sami musimy walczyc o lepsze ekonomiczne jutro sens nauk ekonomicznych g 15 list arty g 15 ekonomia a ekologiczny dom czy mozna funkcjonowac bez konta bankowego oplaty i prowizje za prowadzenie konta przelewy z rachunku bankowego debet na rachunku bankowym g 16 list arty g 16 firmowe konto bankowe rachunek oszczednosciowo rozliczeniowy automatyczna splata kredytu z konta bankowego konto oszczednosciowe a lokata bankowa konto bankowe oszczednosciowe g 17 list arty g 17 konto bankowe w obcej walucie kto moze miec konto bankowe jak zalozyc konto bankowe umowa rachunku bankowego konto bankowe przez internet g 18 list arty g 18 konto bankowe podstepne reklamy powazne zobowiazanie liczne formalnosci ubezpieczenie samochodu g 19 list arty g 19 inwestowanie oszczednosci okres swiateczny nieplanowane wydatki ida swieta oprocentowanie kredytu mieszkaniowego g 20 list arty g 20 ogolnie o kredycie mieszkaniowym forex zarabianie dla kazdego sklep w internecie oplacalnosc sklepow internetowych nowoczesne sklepy szkiełkowanie aluminium chłodnictwo pomorskie wzorcowanie dynamometru domy szkieletowe pod klucz wdmuchiwanie celulozy wizualizacja danych na mapie ceny transferowe dokumentacja cięcie wodą waterjet ogrodzenia panelowe cieszyn wzorcowanie siłomierza