Szukaj
    Specyfiką polskiej gospodarki jest dominacja firm małych i średnich, dlatego też banki w głównej mierze tworzą swoje oferty w oparciu o potrzeby tego rodzaju klientów. Podstawowym produktem nadal pozostają konta bankowe dla firm (jednoosobowych działalności, małych i średnich, spółek), które charakteryzują się niskim kosztem oraz szeregiem opcji dodatkowych w postaci kredytów obrotowych, inwestycyjnych, pożyczek bezzwrotnych, kart kredytowych. Nowością są darmowe programy do księgowości, które powiązane są z kontem bankowym. Dzięki temu rozwiązaniu, klienci biznesowi mogą z łatwością i dużą wygodą zarządzać finansami firmy, dokonywać płatności, podsumowań finansowych. Darmowy program do księgowości ma także tę zaletę, że pozwala optymalizować koszty. Rozbudowane funkcjonalności pozwalają na łatwą obsługę księgową nawet osobom, które nie mają szerokiej wiedzy z zakresu podatków i rozliczeń księgowych. Wszystkie wyliczenia są wykonywane automatycznie, a w sytuacji niepewności przedsiębiorca może zawsze liczyć na doradztwo ze strony banku. Banki także wspomagają finanse firm – usługi w postaci faktoringu, płatności z faktury – pozwalają zachować płynność finansową i dają większe poczucie bezpieczeństwa finansowego. Ponadto banki proponują swoim klientom wsparcie w pozyskaniu dotacji unijnych oraz rozwiązywaniu problemów urzędowych. Dość ciekawą usługą jest także internetowa platforma aukcyjna, która pozwala na zakup i sprzedaż sprzętu i maszyn. Pośrednictwo banku to gwarancja pomyślnego przeprowadzenia transakcji. Banki nie tylko wspierają firmy działające już, ale także te, które są w trakcie powstawania. Pomagają szybciej i bardziej komfortowo przejść procedurę rejestracyjną, uzyskać środki na rozpoczęcie działalności.

Archive for the ‘arty’ Category

Konto bankowe w obcej walucie

Konto bankowe można założyć zarówno w złotówkach, jak i w innej walucie, w zależności od naszych potrzeb oraz od oferty banku. Konto bankowe w obcej walucie funkcjonuje bardzo podobnie do konta bankowego złotówkowego, a jego posiadanie jest często dużo bardziej opłacalne, niż konto złotówkowe. Mianowicie, jeżeli otrzymujemy lub posiadamy środki pieniężne w obcej walucie nie musimy od razu i za każdym razem ich sprzedawać, aby wpłacić pieniądze na konto złotówkowe. Takie postępowanie mogłoby bardzo często okazać się po prostu nieopłacalne i wręcz nieracjonalne, zwłaszcza wtedy, gdy kursy walut kształtowałyby się na niekorzystnym dla nas poziomie. W takiej sytuacji właśnie, aby nie tracić pieniędzy wynikających z różnic kursowych, warto założyć sobie konto bankowe walutowe, oczywiście w walucie, w której środki finansowe posiadamy lub otrzymujemy. Wówczas pieniądze wpływają na to konto i na nim się gromadzą, z niego możemy również realizować zobowiązania zagraniczne w krajach, z którymi współpracujemy i w których mamy swoich kontrahentów. Jeżeli uważnie obserwować będziemy kursy walut, możemy w odpowiednim momencie dokonać transakcji, dzięki którym zarobimy znaczną kwotę wynikającą właśnie z różnic kursowych na rynku walutowym.

Kto może mieć konto bankowe

Konto bankowe może założyć każdy pełnoletni obywatel kraju, który posiada ważny dowód osobisty oraz zameldowanie, a także uzyskuje stałe dochody, które będą zasilały założone konto bankowe. Konto bankowe ma dziś prawie każdy człowiek, który uzyskuje jakiekolwiek wpływy, zarówno z wynagrodzenia, jak i z emerytury czy renty, a nie chce otrzymywać tych pieniędzy za pośrednictwem poczty do domu, gdyż uważa, zresztą bardzo słusznie, że konto bankowe zapewnia większe bezpieczeństwo jego pieniążkom i jemu samemu. Trzymanie wszystkich pieniędzy w domu to już przestarzały zwyczaj, który obecnie stosowany jest jeszcze tylko przez osoby starsze, które nie nadążają za rozwojem i postępem, chociaż i wśród takich osób coraz więcej decyduje się na zakładanie konta. Wśród osób starszych najbardziej popularne są polskie banki spółdzielcze, które oferują dla nich także korzystne kredyty czy pożyczki gotówkowe, z przeznaczeniem na różnego rodzaju cele i potrzeby. Praktycznie nie sposób dziś prawidłowo funkcjonować nie posiadając konta bankowego, zważywszy na to, że aby dokonać wypłaty nie trzeba już udawać się do banku, gdyż można tego dokonać w licznie rozmieszczonych bankomatach.

Jak założyć konto bankowe

Każdy, kto chce założyć konto bankowe musi przede wszystkim udać się w tym celu do banku, choć w dzisiejszych czasach jest to możliwe także za pomocą internetu. W banku otrzymamy szeroka ofertę co do konta bankowego i innych usług z nim związanych, oferowanych przez bank. Pracownik banku zaprezentuje nam także szczegółowy regulamin korzystania z konta bankowego, przedstawi cennik wszystkich usług związanych z posiadaniem i prowadzeniem rachunku bankowego oraz zapozna nas bardzo dokładnie z warunkami umowy, którą będziemy zobowiązani podpisać w momencie zakładania rachunku bankowego. Aby założyć konto bankowe trzeba przede wszystkim posiadać dowód osobisty. Jeżeli konto będzie rachunkiem oszczędnościowo rozliczeniowym potrzebny jest także dokument potwierdzający wpływy na to konto, które będą realizowane w równych, comiesięcznych odstępach czasowych. Jeżeli przez kolejnych sześć miesięcy będziemy regularnie otrzymywać wpływy na nasze konto bankowe możemy wówczas starać się o udzielenie debetu, którego wysokość będzie uzależniona od wysokości miesięcznych wpływów i będzie stanowiła wielokrotność średnich miesięcznych wpływów na nasze konto.

Umowa rachunku bankowego

Umowa rachunku bankowego zawiera wszystkie warunki, które obowiązują obie strony, a więc zarówno bank, jak i jego klientów. Umowa rachunku bankowego zabezpiecza więc interesy banku oraz tych wszystkich osób, które indywidualnie z usług banku korzystają. Umowa rachunku bankowego zawiera przede wszystkim dane obu stron tej umowy oraz określa dokładnie przedmiot tej umowy, jakim w tym przypadku jest konto bankowe. Umowa rachunku bankowego ważna jest tylko i wyłącznie wtedy, gdy jest podpisana przez obie strony i zawiera dane zgodne ze stanem faktycznym. Umowa rachunku bankowego zawiera także szczegółowe zasady korzystania z rachunku bankowego oraz ewentualnego wypowiedzenia rachunku bankowego, do którego prawo w określonych sytuacjach ma każda ze stron. Założenie konta bankowego jest równoznaczne z koniecznością podpisania i przestrzegania umowy rachunku bankowego przez obie strony i przez określony czas. Umowę rachunku bankowego może podpisać tylko i wyłącznie osoba pełnoletnia, która legitymuje się ważnym dowodem osobistym i jest zainteresowana posiadaniem konta bankowego i korzystania z niego dla własnych celów. Konta mogą zakładać także firmy.

Konto bankowe przez internet

Zakładanie konta bankowego nie jest w dzisiejszych czasach żadnym skomplikowanym zabiegiem i można tego dokonać już nie tylko udając się bezpośrednio do banku. Dużo wygodniejszą formą zakładania, a później prowadzenia rachunku bankowego, jest prowadzenie go przez internet z domu lub innego dowolnego miejsca, w którym się obecnie znajdujemy i mamy dostęp do internetu. Jedynym i podstawowym warunkiem prowadzenia rachunku bankowego przez internet jest właśnie dostęp do internetu. Wybieramy wówczas bank, którego oferta najbardziej nam odpowiada, a następnie wykonujemy wszystkie niezbędne czynności w związku z wypełnieniem wniosku, który także za pośrednictwem internetu wysyłamy do banku. Z banku natomiast otrzymujemy wówczas dostęp do konta bankowego i wtedy możemy już dokonywać różnego rodzaju transakcji, oczywiście po otrzymaniu wpływów na to konto. Jeżeli więc udostępnimy numer naszego konta swojemu pracodawcy, wówczas otrzymamy na to konto swoje wynagrodzenie, a następnie będziemy mogli zrealizować swoje zobowiązania pieniężne, także przy pomocy internetu oraz dokonywać wypłaty środków, np. przy pomocy bankomatu czy też płacąc za jakiekolwiek zakupy kartą bankomatową.

Info biznesowe list arty niezbedne formalnosci kredyty strach jak rozkrecic firme aby zaczela przynosic zysk pozostale zalety ksiegowosci online darmowa ksiegowosc online g 2 list arty g 2 specjalne oferty bankow dla firm zalety programu do ksiegowosci online dla msp program do ksiegowosci online dla msp duma przedsiebiorcy ogolnopolska reklama dla firm odpowiednia promocja wlasnej firmy g 3 list arty g 3 jak wypromowac swoja firme biuro rachunkowe i nizsze koszty uslugi pewna ksiegowa jako pracownik firmy darmowa ksiegowosc ksiegowa czy biuro rachunkowe jedno okienko g 4 list arty g 4 badania rynkowe jak szybko otworzyc firme jak wziac udzial w programie jak wyglada wspomniana pomoc i na czym polega jak dostac sie do programu duma przedsiebiorcy g 5 list arty g 5 kredyt a zagrozenia korzysci z ubezpieczenia uczymy sie inwestowania pomoc doradcy finansowego osiaganie odpowiednich dochodow g 6 list arty g 6 mobilna bankowosc i jej wady bankowosc mobilna zalety i wady kredyty kiedy brac kredyty dla mlodych odpowiedzialnosc cywilna g 7 list arty g 7 formy oszczednosci atrakcyjny kredyt hipoteczny kredyty bez formalnosci zdolnosc kredytowa oprocentowanie kredytu g 8 list arty g 8 zloto sie swieci przeolbrzymia sila ile wydajemy na benzyne tragedie biznesowe szukanie zyskow pomysl na biznes g 9 list arty g 9 tworzenie przeciekow wsluchaj sie w klienta przewidywanie wynikow reklama dorabianie g 10 list arty g 10 inwestycja przedsiewziecie lokaty oszczednosci fundusze g 11 list arty g 11 bank karta dobre zarzadzanie pieniadze kolejne firmy g 12 list arty g 12 wynajem firma biznesplan globalizacja umyslowy g 13 list arty g 13 rozwoj budzet w domu finanse udoskonalone zycie na poziomie jednak wymaga kredyt nie dziekuje g 14 list arty g 14 biznes a wplyw na srodowisko naturalne wlasny biznes zalozyc czy nie oszczedzanie do skarpetki sami musimy walczyc o lepsze ekonomiczne jutro sens nauk ekonomicznych g 15 list arty g 15 ekonomia a ekologiczny dom czy mozna funkcjonowac bez konta bankowego oplaty i prowizje za prowadzenie konta przelewy z rachunku bankowego debet na rachunku bankowym g 16 list arty g 16 firmowe konto bankowe rachunek oszczednosciowo rozliczeniowy automatyczna splata kredytu z konta bankowego konto oszczednosciowe a lokata bankowa konto bankowe oszczednosciowe g 17 list arty g 17 konto bankowe w obcej walucie kto moze miec konto bankowe jak zalozyc konto bankowe umowa rachunku bankowego konto bankowe przez internet g 18 list arty g 18 konto bankowe podstepne reklamy powazne zobowiazanie liczne formalnosci ubezpieczenie samochodu g 19 list arty g 19 inwestowanie oszczednosci okres swiateczny nieplanowane wydatki ida swieta oprocentowanie kredytu mieszkaniowego g 20 list arty g 20 ogolnie o kredycie mieszkaniowym forex zarabianie dla kazdego sklep w internecie oplacalnosc sklepow internetowych nowoczesne sklepy szkiełkowanie aluminium chłodnictwo pomorskie wzorcowanie dynamometru domy szkieletowe pod klucz wdmuchiwanie celulozy wizualizacja danych na mapie ceny transferowe dokumentacja cięcie wodą waterjet ogrodzenia panelowe cieszyn wzorcowanie siłomierza