Szukaj
    Specyfiką polskiej gospodarki jest dominacja firm małych i średnich, dlatego też banki w głównej mierze tworzą swoje oferty w oparciu o potrzeby tego rodzaju klientów. Podstawowym produktem nadal pozostają konta bankowe dla firm (jednoosobowych działalności, małych i średnich, spółek), które charakteryzują się niskim kosztem oraz szeregiem opcji dodatkowych w postaci kredytów obrotowych, inwestycyjnych, pożyczek bezzwrotnych, kart kredytowych. Nowością są darmowe programy do księgowości, które powiązane są z kontem bankowym. Dzięki temu rozwiązaniu, klienci biznesowi mogą z łatwością i dużą wygodą zarządzać finansami firmy, dokonywać płatności, podsumowań finansowych. Darmowy program do księgowości ma także tę zaletę, że pozwala optymalizować koszty. Rozbudowane funkcjonalności pozwalają na łatwą obsługę księgową nawet osobom, które nie mają szerokiej wiedzy z zakresu podatków i rozliczeń księgowych. Wszystkie wyliczenia są wykonywane automatycznie, a w sytuacji niepewności przedsiębiorca może zawsze liczyć na doradztwo ze strony banku. Banki także wspomagają finanse firm – usługi w postaci faktoringu, płatności z faktury – pozwalają zachować płynność finansową i dają większe poczucie bezpieczeństwa finansowego. Ponadto banki proponują swoim klientom wsparcie w pozyskaniu dotacji unijnych oraz rozwiązywaniu problemów urzędowych. Dość ciekawą usługą jest także internetowa platforma aukcyjna, która pozwala na zakup i sprzedaż sprzętu i maszyn. Pośrednictwo banku to gwarancja pomyślnego przeprowadzenia transakcji. Banki nie tylko wspierają firmy działające już, ale także te, które są w trakcie powstawania. Pomagają szybciej i bardziej komfortowo przejść procedurę rejestracyjną, uzyskać środki na rozpoczęcie działalności.

Archive for the ‘arty’ Category

Specjalne oferty banków dla firm

Polscy przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze, zatrudniający od kilku do kilkudziesięciu osób coraz chętniej i z coraz większą satysfakcją zaczynają korzystać z oferty banków dla firm. Dziś bank nie jest tylko instytucją, w której właściciel firmy posiada konto firmowe, ale staje się niemal partnerem biznesowym, który wspiera firmy w ich rozwoju oraz bieżącej działalności. Szeroki wachlarz usług i produktów dopasowywany jest także do bardzo indywidualnych potrzeb i z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że firmy otrzymują oferty szyte na miarę. Co więcej, wyróżniającym trendem jest nie tylko oferta dostosowana do wielkości firmy, do sektora do którego przynależy, ale także do branży. Większość analityków tego rynku jest zdania, że w najbliższych latach poziom specjalizacji usług będzie rósł, dzięki czemu polska przedsiębiorczość będzie nie tylko wydajniejsza, ale także bardziej innowacyjna.

Zalety programu do księgowości online dla MSP

Bezsprzecznie największą zaletą księgowości online jest jej zdecydowanie niższy koszt. W skali roku oszczędności mogą sięgać od kilkuset do kilku tysięcy złotych. W szczególności jeśli w firmie zatrudniony jest księgowy na etacie oszczędność może być naprawdę duża. Nowi użytkownicy podkreślają, że do korzystania z tego rodzaju usług nie jest konieczna specjalistyczna wiedza (ani księgowa, ani informatyczna), opanowanie panelu administracyjnego nie zajmuje dużo czasu, a kwestie rozliczeń zawsze można skonsultować z wykwalifikowanym i doświadczonym księgowym, którego pomoc jest do dyspozycji klientów. Ponadto program do księgowości online dla MSP posiada zazwyczaj także rozbudowaną pomoc merytoryczną w postaci tak zwanych najczęściej zadawanych pytań (F.A.Q.). Wybierając konkretne oprogramowanie należy jednak być ostrożnym i korzystać z rozwiązań proponowanych przez sprawdzone, godne zaufania firmy – na przykład banki wyspecjalizowane w obsłudze firm. Będziemy mieć wtedy pewność, że korzystając z danego programu jesteśmy chronieni przed wirusami (dość często zdarza się, że pliki z programami do samodzielnej instalacji zawierają złośliwe oprogramowanie). Ponadto zazwyczaj dostępne wersje są tylko wersjami próbnymi, które po określonym okresie wymagają wykupienia abonamentu, niejednokrotnie bardzo wysokiego. Oprogramowanie nieznanej firmy nie gwarantuje nam także stałej aktualizacji programu – innymi słowy dostępne w nim funkcjonalności mogą nie być adekwatne do bieżących potrzeb firmy oraz obowiązującego prawa (na przykład wysokość podatków).

Program do księgowości online dla MSP

Zdecydowana większość (około dwóch trzecich) polskich firm z sektora MSP dokonuje miesięcznych rozliczeń podatków od towarów i usług VAT oraz podatku dochodowego. Pozostała część wybiera kwartalną formę rozliczeń. Z każdym rokiem zmieniają się także trendy odnośnie sposobu korzystania z usług księgowych. Dotychczas wiodącą rolę odgrywała księgowość stacjonarna, część przedsiębiorców samodzielnie prowadziło swoją księgowość, część z nich wykorzystywała do tego ogólnodostępne programy do fakturowania i prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR). Wraz z upowszechnieniem się internetu, zwieszeniem się jego możliwości coraz więcej usług jest realizowanych za jego pomocą. Nie inaczej się stało z usługami księgowymi, których synonimem stał się program do księgowości online dla MSP dostępny z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej. Skąd tak wielka popularność księgowości internetowej? Dlaczego coraz więcej polskich przedsiębiorców odchodzi od korzystania ze stacjonarnych biur rachunkowych na rzecz księgowości internetowej świadczonej przez różne podmioty, między innymi banki?

Duma przedsiębiorcy – ogólnopolska reklama dla firm

Wspomnianym sposobem jest udział przedsiębiorcy w ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez jeden z banków (którego oferta w głównej mierze skierowana jest do klienta biznesowego). Duma przedsiębiorcy, bo taką nazwę nosi ów program skierowany jest do mikroprzedsiębiorców, którzy są klientami wspomnianego banku. Jego laureaci będą mieli zagwarantowaną całkowicie bezpłatną reklamę i promocję o ogólnopolskim zasięgu, obejmującą nie tylko artykuły sponsorowane w prasie, ale również wywiad w popularnej stacji telewizyjnej, czy darmowe bannery i reklamy telewizyjne.

Dla wybranych w ramach programu Duma przedsiębiorcy, właścicieli małych firm przygotowano również możliwość reklamy swoich usług na specjalnie do tego przygotowanych tablicach umieszczonych na ścianach banku. A także fan page i inne narzędzia, które pomogą młodemu przedsiębiorcy skutecznie wypromować swoją firmę.
Duma przedsiębiorcy jest również sposobem na pokazanie i opowiedzenie swojej historii, bowiem jest to jedno z głównych kryteriów wyboru firm-laureatów programu. Z pewnością jest to olbrzymia szansa na skuteczne i w pełni profesjonalne wypromowanie swojej firmy, a także usług przez nas świadczonych szerszemu gronu potencjalnych odbiorców.

Odpowiednia promocja własnej firmy

Stąd, kiedy planujemy ruszyć z własnym biznesem, zawsze pamiętajmy o jego odpowiedniej promocji. Oczywiście, nie ma tu mowy o spektakularnych promocjach, czy reklamach telewizyjnych, bo na to najczęściej firmy początkujące nie mają środków. Mowa tu raczej o reklamie lokalnej, ogłoszeniu umieszczonym w lokalnej prasie. Doskonałym sposobem reklamy i promocji jest również tak popularny ostatnimi czasy Facebook, na którym swoje fan page posiadają największe firmy, czy też liczni artyści. I co tu ukrywać, że Facebook to z pewnością jeden ze skuteczniejszych sposób na odpowiednią reklamę.
W sieci, poza wspomnianym portalem społecznościowym, możemy również korzystać z licznych serwisów ogłoszeniowych, czy też aukcyjnych. Świetnym sposobem jest również stworzenie własnej strony internetowej i odpowiednie jej pozycjonowanie.

Info biznesowe list arty niezbedne formalnosci kredyty strach jak rozkrecic firme aby zaczela przynosic zysk pozostale zalety ksiegowosci online darmowa ksiegowosc online g 2 list arty g 2 specjalne oferty bankow dla firm zalety programu do ksiegowosci online dla msp program do ksiegowosci online dla msp duma przedsiebiorcy ogolnopolska reklama dla firm odpowiednia promocja wlasnej firmy g 3 list arty g 3 jak wypromowac swoja firme biuro rachunkowe i nizsze koszty uslugi pewna ksiegowa jako pracownik firmy darmowa ksiegowosc ksiegowa czy biuro rachunkowe jedno okienko g 4 list arty g 4 badania rynkowe jak szybko otworzyc firme jak wziac udzial w programie jak wyglada wspomniana pomoc i na czym polega jak dostac sie do programu duma przedsiebiorcy g 5 list arty g 5 kredyt a zagrozenia korzysci z ubezpieczenia uczymy sie inwestowania pomoc doradcy finansowego osiaganie odpowiednich dochodow g 6 list arty g 6 mobilna bankowosc i jej wady bankowosc mobilna zalety i wady kredyty kiedy brac kredyty dla mlodych odpowiedzialnosc cywilna g 7 list arty g 7 formy oszczednosci atrakcyjny kredyt hipoteczny kredyty bez formalnosci zdolnosc kredytowa oprocentowanie kredytu g 8 list arty g 8 zloto sie swieci przeolbrzymia sila ile wydajemy na benzyne tragedie biznesowe szukanie zyskow pomysl na biznes g 9 list arty g 9 tworzenie przeciekow wsluchaj sie w klienta przewidywanie wynikow reklama dorabianie g 10 list arty g 10 inwestycja przedsiewziecie lokaty oszczednosci fundusze g 11 list arty g 11 bank karta dobre zarzadzanie pieniadze kolejne firmy g 12 list arty g 12 wynajem firma biznesplan globalizacja umyslowy g 13 list arty g 13 rozwoj budzet w domu finanse udoskonalone zycie na poziomie jednak wymaga kredyt nie dziekuje g 14 list arty g 14 biznes a wplyw na srodowisko naturalne wlasny biznes zalozyc czy nie oszczedzanie do skarpetki sami musimy walczyc o lepsze ekonomiczne jutro sens nauk ekonomicznych g 15 list arty g 15 ekonomia a ekologiczny dom czy mozna funkcjonowac bez konta bankowego oplaty i prowizje za prowadzenie konta przelewy z rachunku bankowego debet na rachunku bankowym g 16 list arty g 16 firmowe konto bankowe rachunek oszczednosciowo rozliczeniowy automatyczna splata kredytu z konta bankowego konto oszczednosciowe a lokata bankowa konto bankowe oszczednosciowe g 17 list arty g 17 konto bankowe w obcej walucie kto moze miec konto bankowe jak zalozyc konto bankowe umowa rachunku bankowego konto bankowe przez internet g 18 list arty g 18 konto bankowe podstepne reklamy powazne zobowiazanie liczne formalnosci ubezpieczenie samochodu g 19 list arty g 19 inwestowanie oszczednosci okres swiateczny nieplanowane wydatki ida swieta oprocentowanie kredytu mieszkaniowego g 20 list arty g 20 ogolnie o kredycie mieszkaniowym forex zarabianie dla kazdego sklep w internecie oplacalnosc sklepow internetowych nowoczesne sklepy szkiełkowanie aluminium chłodnictwo pomorskie wzorcowanie dynamometru domy szkieletowe pod klucz wdmuchiwanie celulozy wizualizacja danych na mapie ceny transferowe dokumentacja cięcie wodą waterjet ogrodzenia panelowe cieszyn wzorcowanie siłomierza