Szukaj
Kategorie
    Specyfiką polskiej gospodarki jest dominacja firm małych i średnich, dlatego też banki w głównej mierze tworzą swoje oferty w oparciu o potrzeby tego rodzaju klientów. Podstawowym produktem nadal pozostają konta bankowe dla firm (jednoosobowych działalności, małych i średnich, spółek), które charakteryzują się niskim kosztem oraz szeregiem opcji dodatkowych w postaci kredytów obrotowych, inwestycyjnych, pożyczek bezzwrotnych, kart kredytowych. Nowością są darmowe programy do księgowości, które powiązane są z kontem bankowym. Dzięki temu rozwiązaniu, klienci biznesowi mogą z łatwością i dużą wygodą zarządzać finansami firmy, dokonywać płatności, podsumowań finansowych. Darmowy program do księgowości ma także tę zaletę, że pozwala optymalizować koszty. Rozbudowane funkcjonalności pozwalają na łatwą obsługę księgową nawet osobom, które nie mają szerokiej wiedzy z zakresu podatków i rozliczeń księgowych. Wszystkie wyliczenia są wykonywane automatycznie, a w sytuacji niepewności przedsiębiorca może zawsze liczyć na doradztwo ze strony banku. Banki także wspomagają finanse firm – usługi w postaci faktoringu, płatności z faktury – pozwalają zachować płynność finansową i dają większe poczucie bezpieczeństwa finansowego. Ponadto banki proponują swoim klientom wsparcie w pozyskaniu dotacji unijnych oraz rozwiązywaniu problemów urzędowych. Dość ciekawą usługą jest także internetowa platforma aukcyjna, która pozwala na zakup i sprzedaż sprzętu i maszyn. Pośrednictwo banku to gwarancja pomyślnego przeprowadzenia transakcji. Banki nie tylko wspierają firmy działające już, ale także te, które są w trakcie powstawania. Pomagają szybciej i bardziej komfortowo przejść procedurę rejestracyjną, uzyskać środki na rozpoczęcie działalności.

Archive for the ‘arty’ Category

Jak wypromować swoją firmę

Kiedy decydujemy się za otworzenie własnej firmy, najczęściej nasza uwaga skupia się na miejscu prowadzonej przez nas działalności, czy zakupie odpowiedniego sprzętu. Niejednokrotnie jednak zapominamy o równie ważnej kwestii, jaką jest odpowiednia promocja firmy (np. duma przedsiębiorcy). Zatem, jak wypromować firmę, tak by nasze działania przyniosły nam zamierzony efekt?

Jeśli ktoś liznął choćby podstawy marketingu lub jeśli jest dobrym obserwatorem rynku, łatwo zauważy, że odpowiednia promocja, czy reklama to dźwignia handlu. To również nasz klucz do sukcesu, szerszego grona odbiorców, a co za tym oczywiście idzie, i do większych zysków naszej firmy.

Możliwości jest naprawdę wiele. Ale co zrobić, jeśli zależy nam na szerszym gronie odbiorców, jeśli planujemy prowadzić biznes o ogólnopolskim zasięgu?
I na to ostatnimi czasy pojawiła się rada.

Biuro rachunkowe i niższe koszty usługi

Znacznie tańszą opcją prowadzenia księgowości, jest skorzystanie z usług biura rachunkowego, czy też firmy oferującej outsourcing usług księgowych. Tego typu rozwiązanie posiada kilka zalet, w tym przede wszystkim oszczędność środków, jakie musimy łożyć na skorzystanie z tego typu usług, bowiem korzystanie z usług firm księgowych jest znacznie tańsze niż księgowa na etacie w firmie. Firmy outsourcingowe ponoszą również odpowiedzialność za stosowanie obowiązujących przepisów podatkowych, jak i rachunkowych. Tym bardziej, że praktycznie każde biuro posiada ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie te jest dla nas niejako gwarancją, że w przypadku błędnego rozliczenia, to właśnie biuro ponosi odpowiedzialność za popełniony błąd, a tym samym ponosi koszty związane z pomyłką. Dzięki specjalnej aplikacji możemy również na bieżąco prowadzić księgi rachunkowe firmy, czy też prowadzić archiwum faktur. Jednak największą zaletą tego typu rozwiązania jest jego bezpłatność.

Pewna księgowa jako pracownik firmy

Księgowa, która jest pracownikiem na etacie naszej firmy, to wciąż najpopularniejsza forma prowadzenia księgowości firmy. Do zalet tego typu rozwiązania zaliczyć można nie tylko poczucie bezpieczeństwa, jakie daje nam świadomość, że osoba prowadząca nasze finanse jest na wyciągnięcie ręki, ale również fakt, że księgowa ma pełen obraz naszej firmy, dzięki czemu skuteczniej i na bieżąco prowadzi nasze rozliczenia.
Niestety ta opcja prowadzenia księgowości, należy w chwili obecnej do najdroższej wersji, gdyż czasem zdarza się, że samodzielna księgowa w firmie otrzymuje wynagrodzenie rzędu kilku tysięcy złotych. A na to z pewnością nie mogą sobie pozwolić właściciele małych firm, dla których najważniejsze są minimalne koszty (zwłaszcza na początku, kiedy firma nie przynosi jeszcze dużych zysków). Coraz popularniejsza wśród przedsiębiorców darmowa księgowość to sposób na oszczędności w firmie. Dzięki specjalnej aplikacji o każdej porze dnia i nocy mamy dostęp do naszych finansów, mogąc na bieżąco analizować stan księgowy firmy.

Darmowa księgowość, księgowa czy biuro rachunkowe

Darmowa księgowość, księgowa czy biuro rachunkowe – jedną z kwestii, jakie przyjdzie rozważyć przedsiębiorcy, który właśnie rozpoczyna prowadzenie własnej działalności gospodarczej, jest nie tylko wybór odpowiedniej formy rozliczania dochodów, ale również wybór osoby, czy też firmy, która poprowadzi dla nas księgowość. I tu pojawia się pytanie: darmowa księgowość, księgowa czy biuro rachunkowe? Którą z dostępnych opcji wybrać?

Z pozoru może się wydawać, że założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej, to czynność prosta, a przy tym jest sposobem na szybki i dobry zarobek. Tymczasem prawda o własnej firmie jest zupełnie inna. Wynika to przede wszystkim z faktu, że samo rozpoczęcie działalności związane jest nie tylko z nakładem środków finansowych, ale również z całą gamą decyzji, jakie trzeba podjąć. Jedną z takich kwestii jest wybór osoby, która będzie dla nas rozliczała prowadzoną przez nas działalność. Bowiem na każdym przedsiębiorcy, niezależnie od tego, jak dużą firmę prowadzi, ciąży systematyczne rozliczanie osiągniętego przychodu względem stosownych urzędów. Do wyboru mamy kilka opcji: biuro rachunkowe, samodzielną księgową, bądź usługę, jaką jest darmowa księgowość. Przyjrzyjmy się pokrótce każdej z nich.

Jedno okienko

Dzięki wprowadzonej kilka lat temu zasadzie „jednego okienka”, sam proces rejestracji firmy jest znacznie prostszy niż kiedyś, choć system ten wciąż nie sprawdza się idealnie. Jednak obecnie wystarczy, iż przyszły przedsiębiorca zaloguje się na stronie firma gov pl, gdzie wypełni odpowiedni wniosek CEIDG-1. Wniosek ten jest kumulacją kilku wcześniejszych wniosków, a mianowicie:

– wpisu do Ewidencji Działalności Gospodarczej,
– wniosku o nadanie numeru REGON,
a także wniosków do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz do Urzędu Skarbowego.

Wniosek możemy również wysłać do ministerstwa, które za pośrednictwem Internetu zajmuje się obecnie ewidencją działalności gospodarczych. Jednak w tym celu wymagane jest posiadanie podpisu elektronicznego, albo profilu zaufanego na rządowym portalu ePUAP, z czego ten drugi na szczęście jest darmowy.

W tym momencie najczęściej możemy już czuć się właścicielem naszej firmy i rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. Choć na przykład, jeżeli chcemy zostać podatnikiem VAT, czy też rozliczać się w inny sposób niż zasady ogólne, koniecznym będzie udanie się do Urzędu Skarbowego. Przy starcie firmy z pewnością przyda nam się również posiadanie firmowej pieczątki oraz rachunku bankowego,. Ale to już od nas samych zależy, gdzie i kiedy załatwimy te kwestie.

Info biznesowe list arty niezbedne formalnosci kredyty strach jak rozkrecic firme aby zaczela przynosic zysk pozostale zalety ksiegowosci online darmowa ksiegowosc online g 2 list arty g 2 specjalne oferty bankow dla firm zalety programu do ksiegowosci online dla msp program do ksiegowosci online dla msp duma przedsiebiorcy ogolnopolska reklama dla firm odpowiednia promocja wlasnej firmy g 3 list arty g 3 jak wypromowac swoja firme biuro rachunkowe i nizsze koszty uslugi pewna ksiegowa jako pracownik firmy darmowa ksiegowosc ksiegowa czy biuro rachunkowe jedno okienko g 4 list arty g 4 badania rynkowe jak szybko otworzyc firme jak wziac udzial w programie jak wyglada wspomniana pomoc i na czym polega jak dostac sie do programu duma przedsiebiorcy g 5 list arty g 5 kredyt a zagrozenia korzysci z ubezpieczenia uczymy sie inwestowania pomoc doradcy finansowego osiaganie odpowiednich dochodow g 6 list arty g 6 mobilna bankowosc i jej wady bankowosc mobilna zalety i wady kredyty kiedy brac kredyty dla mlodych odpowiedzialnosc cywilna g 7 list arty g 7 formy oszczednosci atrakcyjny kredyt hipoteczny kredyty bez formalnosci zdolnosc kredytowa oprocentowanie kredytu g 8 list arty g 8 zloto sie swieci przeolbrzymia sila ile wydajemy na benzyne tragedie biznesowe szukanie zyskow pomysl na biznes g 9 list arty g 9 tworzenie przeciekow wsluchaj sie w klienta przewidywanie wynikow reklama dorabianie g 10 list arty g 10 inwestycja przedsiewziecie lokaty oszczednosci fundusze g 11 list arty g 11 bank karta dobre zarzadzanie pieniadze kolejne firmy g 12 list arty g 12 wynajem firma biznesplan globalizacja umyslowy g 13 list arty g 13 rozwoj budzet w domu finanse udoskonalone zycie na poziomie jednak wymaga kredyt nie dziekuje g 14 list arty g 14 biznes a wplyw na srodowisko naturalne wlasny biznes zalozyc czy nie oszczedzanie do skarpetki sami musimy walczyc o lepsze ekonomiczne jutro sens nauk ekonomicznych g 15 list arty g 15 ekonomia a ekologiczny dom czy mozna funkcjonowac bez konta bankowego oplaty i prowizje za prowadzenie konta przelewy z rachunku bankowego debet na rachunku bankowym g 16 list arty g 16 firmowe konto bankowe rachunek oszczednosciowo rozliczeniowy automatyczna splata kredytu z konta bankowego konto oszczednosciowe a lokata bankowa konto bankowe oszczednosciowe g 17 list arty g 17 konto bankowe w obcej walucie kto moze miec konto bankowe jak zalozyc konto bankowe umowa rachunku bankowego konto bankowe przez internet g 18 list arty g 18 konto bankowe podstepne reklamy powazne zobowiazanie liczne formalnosci ubezpieczenie samochodu g 19 list arty g 19 inwestowanie oszczednosci okres swiateczny nieplanowane wydatki ida swieta oprocentowanie kredytu mieszkaniowego g 20 list arty g 20 ogolnie o kredycie mieszkaniowym forex zarabianie dla kazdego sklep w internecie oplacalnosc sklepow internetowych nowoczesne sklepy szkiełkowanie aluminium chłodnictwo pomorskie wzorcowanie dynamometru domy szkieletowe pod klucz wdmuchiwanie celulozy wizualizacja danych na mapie ceny transferowe dokumentacja cięcie wodą waterjet ogrodzenia panelowe cieszyn wzorcowanie siłomierza